Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

III Turniej Polskiej Ligi Bocci12.10.2021
W Głogowie w dniach 8-10 października 2021 odbył się III Turniej w ramach Polskiej Ligi Bocci. Udział wzięli zawodnicy naszego klubu, w konkurencjach paraolimpijskich indywidualnie. Dla zawodników trenera Łukasza Tarnawskiego każdy punkt zdobyty w każdym meczu jest bardzo ważny, gdyż ma znaczenie w końcowej klasyfikacji ligi w 2021 roku.

W grupie startowej BC2 znakomicie spisuje się zawodniczka MARIKA FURTAK, która zanotowała na swoim koncie, jak dotychczas, po trzech turniejach same wygrane mecze. W Głogowie pokonała 5:0 Karolinę Karpik ze „Start-u” Gdańsk, 4:1 Patryka Barszczyka „Start” Lublin, 4:3 Patryka Szubę KSN „Start” oraz jego klubowego kolegę Konrada Lipowskiego 3:2. Swoje mecze w grupie BC5 Robert Dąbrowski również wszystkie wygrał: 5:0 z Przemysławem Podula „Start” Lublin oraz 7:2 z Bartoszem Urbaniakiem „Start” Poznań. Pozostali nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem: Milena Oleksińska również w grupie BC5 pokonała Nicholasa Nieprzęckiego „Start” Wrocław 5:1, natomiast w dwóch pozostałych spotkaniach musiała uznać wyższość swoich przeciwników.

Tomasz Niparko w klasie BC3, który rozgrywa spotkania przy pomocy specjalistycznej rynny wraz ze swoim asystentem Jolantą Niparko nie miał „przysłowiowego” szczęścia, mimo przegranych spotkań z mistrzem i wicemistrzem kraju z poprzednich lat, rozegrał dobre spotkania. Podczas rozgrywek ligi przeprowadzony został turniej drużynowy integracyjny, w którym wzięła udział 3 osobowa reprezentacja zielonogórskiego „Start-u” w składzie: Małgorzata Dąbrowska, Magda Malon i Tomek Osiński. Zawodnikom, których trenerem jest Lech Sulimierski niewiele brakowało, aby stanąć na podium. W grupie eliminacyjnej wygrali spotkania 7:4 ze Szczecinem II, 7:4 z Głogowem II, przegrali spotkanie o 3 miejsce ze Sławą 1:8, zajmując ostatecznie dobre 4 miejsce w turnieju.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia podczas IV Turnieju, który odbędzie się już w dniach 21-24 października 2021 w Zamościu, gdzie ustalona zostanie końcowa klasyfikacja Polskiej Ligi Bocci na 2021 rok.