INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM
08.04.2024

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne było organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w dniach 04-07 kwietnia 2024r. w Zielonej Górze. W imprezie uczestniczyło 220 osób z całej Polski, wśród nich medaliści Igrzysk Paralimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski uczestników powitał na Ziemi Lubuskiej Marszałek Łukasz Porycki.

Miłym akcentem było wyróżnienie Pani Prezes ZSR START w Zielonej Górze Danuty Tarnawskiej, która z rąk Członka Zarządu PZTS Sebastiana Jagiełowicza otrzymała złotą odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego”.

Wspaniałą niespodziankę sprawili nasi zawodnicy zdobywając ogółem 11 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Paralimpijczycy Piotr Grudzień i Igor Misztal zdobyli bezapelacyjnie każdy w swojej klasie, złote medale. Dorzucili złoty krążek w grze deblowej. Tomek Jakimczuk w grze mieszanej zdobył złoto, a w singlowej srebrny medal. Magdalena Pawłasek pokazała, że ciężka praca się opłaca i stawała 3 krotnie na podium zdobywając komplet medali: złoty w grze singlowej, srebrny w grze deblowej, a brązowy w grze mieszanej. Miłą niespodziankę sprawił nasz najmłodszy zawodnik 10 letni Tobiasz Główczyk, który zdobył swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Polski, rywalizując ze starszymi zawodnikami wywalczył 2 brązowe medale w kategorii Juniorów w singlu oraz w grze deblowej z Hubertem Morusiewiczem. Hubert zanotował na swoim koncie jeszcze jeden medal brązowy w grze singlowej, w silnej klasie 10-tej.

Poza podium uplasowali się pozostali nasi zawodnicy: Tomasz Żental, Piotr Niemiec i Jan Chełmicki. Gratulujemy wszystkim naszym tenisistom i trenerowi Lucjanowi Błaszczykowi.

Jako Organizator tak dużej imprezy sportowej dziękujemy Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego, ZKS Palmiarnia Zielona Góra, WOSiR Drzonków, Wolontariuszom Zespołu Edukacyjnego Nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego Nr3 w Zielonej Górze oraz wszystkim uczestnikom za miłą, sportową atmosferę.