Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Udany występ tenisistów Zielonogórskiego STARTU podczas III Grand Prix w Krakowie11.12.2019
W Krakowie w dniach 07-08 grudnia 2019r. odbył się III Turniej Grand Prix Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, gdzie startowało ok.130 zawodników z całego kraju. W trzy-osobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra dobrze zaprezentowali się Igor Misztal oraz Piotr Grudzień – podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka oraz Tomasz Mika – podopieczny trenera Adama Jurasza.

Piotr Grudzień – klasa 8 (brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016) w grupie eliminacyjnej zajął pierwsze miejsce wygrywając wszystkie pojedynki 3:0, w półfinale pokonała Macieja Połuboczko (START Szczecin) – 3:0, a w finale zwyciężył 3:1 z Pawłem Jabłońskim (Bronowianka Kraków).

Igor Misztal – klasa 10, również wygrał wszystkie pojedynki w grupie eliminacyjnej, w ćwierćfinale pokonał Roberta Tomczaka (START Gorzów Wlkp.) – 3:0, w półfinale również zwyciężył Rafała Wasilewskiego (SZANSA START Gdańsk) – 3:1, a w finale zmierzył się z Pawłem Włodyką (JEZIORO Tarnobrzeg), którego po emocjonującym pojedynku pokonał stosunkiem setów 3:2, tym samym zwyciężając w klasie 10.

Tomasz Mika – klasa 6, z grupy eliminacyjnej wyszedł na drugim miejscu, w ćwierćfinale pokonał Piotra Mańturza (START Radom) – 3:2, w półfinale jednak uległ Sławomirowi Brakowi (START Łódź) – 3:2, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w klasie 6.

Był to bardzo dobry start naszych zawodników, Serdecznie gratulujemy.