Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

6 medali tenisistów w China Open 201931.10.2019
W dniach 25-28 października w chińskim Hangzhou odbył się turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych - China Open 2019, bardzo ważny, wysoko punktowany turniej dla zawodników, którzy zdobywają kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Miłą niespodziankę sprawili nam nasi zawodnicy, Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, wszyscy (4 osoby) wrócili z medalami z tak prestiżowej imprezy sportowej. Zdobyli ogółem aż 6 medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe), co stanowi połowę medali zdobytych przez reprezentację Polski!
Wspaniale zaprezentowali się podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, w szczególności IGOR MISZTAL, który w klasie 10-tej nie dał szans zawodnikom zdobywając złoty medal w turnieju indywidualnym oraz srebrny w turnieju drużynowym wraz z Anglikiem Joshua Stacey. Igor swoją grą indywidualną, przerwał hegemonię chińczyków, którzy stanowią silną reprezentację, niestety w grze drużynowej musieli uznać wyższość zespołowi Chin, po wyrównanej grze przegrali 1:2.
Nie zawiedli nasi utytułowani zawodnicy w klasie 8-mej, indywidualnie MARCIN SKRZYNECKI zdobył srebrny medal, natomiast PIOTR GRUDZIEŃ brązowy. Miejsca na podium w tej klasie podzielili z chińczykami. W turnieju drużynowym, w którym wystąpili, jak zawsze wspólnie, zdobyli medal brązowy, gdzie nie dali rady również chińczykom, którzy dominowali w prawie wszystkich klasach startowych podczas całego turnieju.

Bardzo dobrze wypadł w klasie 1-2 (zawodnicy na wózkach) TOMASZ JAKIMCZUK, którego trenerem jest Jacek Kaczmarek. Tomek wspólnie z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) od paru lat stanowią czołowy zespół na świecie w tej klasie startowej. Udowodnili to zdobywając srebrny medal, ulegając tylko w finale drużynie z Rosji 1:2. Natomiast w turnieju indywidualnym Tomek zajął wysokie miejsce 5-8. Te dobre wyniki naszych Kolegów świadczą o tym, że będą plasować się coraz wyżej w rankingu światowym, co przybliża Ich do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020. Gratulujemy serdecznie, trzymamy mocno kciuki za udział następnych turniejach. Będziemy mieli okazję podziwiać grę naszych zawodników, jak również całej czołówki krajowej podczas turnieju II Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, który odbędzie się w Zielonej Górze -Drzonkowie (sala WOSIR) w dniach 16-17 listopada br.

Powrót