Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Wyjazdowe Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych - Pustkowo13.07.2019
Zawodnicy zielonogórskiego „Startu” w dniach 6-13 lipca 2019r gościli w nadbałtyckim Pustkowie, gdzie. odbyły się Wyjazdowe Treningi Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych. W treningach wzięło udział 20 osób, w tym 16-stu niepełnosprawnych sportowców trenujących na co dzień w różnych sekcjach oraz 2 osoby z kadry merytorycznej i 2 wolontariuszy.

W Pustkowie zawodnicy mieli możliwość wspólnego uczestniczenia w prowadzonych zajęciach sportowych w następujących dyscyplinach: piłce siatkowej, bocci, tenisie stołowym, lekkiej atletyce pływaniu, które odbywały się na obiektach sportowych Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego „ZEM-TOURIST” : odkrytym basenie pływackim, siłowni, salach i boiskach. Zawodnicy doskonalili umiejętności sportowe i poprawiali sprawność fizyczną przygotowując się do udziału w zawodach sportowych o charakterze krajowym i międzynarodowym.

Podczas obozu odbywały się także zajęcia pozasportowe mające charakter integracyjny: ogniska, zawody rekreacyjne, grupowe marsze brzegiem morza. Udział w wyjazdowych treningach oprócz podniesienia poziomu sportowego, był okazją na lepsze wzajemne poznanie się i wspaniałym sposobem skutecznej integracji.
Poprawa sprawności fizycznej, zwiększenie samodzielności, sprawdzenie swoich umiejętności w innych dyscyplinach sportu oraz możliwość trenowania wspólnie z zawodnikami z innymi schorzeniami to tylko kilka korzyści jakie odnieśli zawodnicy podczas pobytu.

Projekt został dofinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Powrót