Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Dwa medale Szymona Sowińskiego w Belgradzie07.12.2018
W stolicy Serbii - Belgradzie odbywają się w dniach 4-7 grudnia 2018r , Mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym pneumatycznym. Reprezentacja Polski, w składzie której znajduje się zawodnik „Start-u” Zielona Góra SZYMON SOWIŃSKI, podopieczny trenera Marka Maruchy, zdobyła dwa medale w klasyfikacji drużynowej W konkurencji P5 10m – pistolet standard wynikiem 1014pkt srebrny medal zdobył zespół w składzie; Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp. ,Sławomir Okoniewski „Start” Szczecin.

Szymon w tej konkurencji w klasyfikacji indywidualne uplasował się na dobrym 4 miejscu uzyskując 350 pkt. Natomiast brązowy medal w konkurencji P1 10m- pistolet pneumatyczny 1651 pkt przypadł polskiej reprezentacji: Szymonowi Sowińskiemu „Start” Zielona Góra, Kacprowi Pierzyńskiemu „Start” Gorzów Wlkp. oraz Filipowi Rodzikowi „Skorpion” Polkowice. Nasz zawodnik w tej konkurencji zajął 12 miejsce – 550 pkt.

Gratulujemy Szymonowi i trenerowi, życzymy dalszych sukcesów już w 2019 roku, który jako przedolimpijski będzie bardzo ważny.