Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Medale Mistrzostw Polski tenisistów stołowych04.12.2018
Miłą niespodziankę sprawili tenisiści stołowi naszego klubu podczas Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych, które odbyły się w dniach 1-2 grudnia 2018r w Wiśle. Zawody zostały przeprowadzone po raz pierwszy zgodnie z regulaminem światowym, startowały 2 osobowe zespoły w klasach startowych klasyfikacji medycznej obowiązującej w tej dyscyplinie sportowej. Niektóre klasy były połączone z uwagi na niewielką ilość zespołów. Ogółem uczestniczyło 38 zespołów z Polski. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy zielonogórskiego „Start-u”, podopieczni trenerów: Lucjana Błaszczyka, Jacka Kaczmarka i Adama Jurasza.

Startujące trzy zespoły zdobyły 3 medale (2 złote, 1 brązowy). Utytułowani zawodnicy w PIOTR GRUDZIEŃ i MARCIN SKRZYNECKI w klasie 8-mej , zdobyli złoty medal, byli bezapelacyjnie najlepsi, wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 2:0, z IKS Warszawa, ”Start-em” Szczecin, i SI „Eurobeskidy” Łodygowice.

W klasie 10-tej nasi zawodnicy IGOR MISZTAL i HUBERT MORUSIEWICZ również cieszyli się ze złotego medalu . Po drodze pokonali w grupie eliminacyjnej wynikiem 2:0 zarówno IKS Warszawa, jak również SI ”Eurobeskidy” Łodygowice, natomiast ulegli 1:2 zespołowi „Startowi” Białystok. Następne spotkania były bardzo emocjonujące: w półfinale wygrali 2:1 z IKS Tarnobrzeg a w finale ze „Startem” Kalisz również 2:1.

Pozostali nasi zawodnicy JAN CHEŁMICKI i TOMASZ MIKA w połączonych klasach6-7, zdobyli brązowy medal . W grupie eliminacyjnej pokonali 2:0 „Start” Białystok, przegrali z IKS Warszawa 0:2. W meczu półfinałowym stoczyli bardzo zacięty pojedynek ze „Startem” Radom o finał, niestety przegrali 1:2.

Zawodnicy ZSR ”Start” Zielona Góra okazali się najlepszym zespołem w Polsce w punktacji medalowej, udowadniając swoją dominację w kraju w tej dyscyplinie sportowej. Gratulujemy serdecznie naszym Kolegom i Ich trenerom, życząc dalszych sukcesów już w roku 2019.