Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Sukces tenisistów stołowych zielonogórskiego „Start-u” podczas Mistrzostw Polski13.11.2018
W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie w dniach 10-11 listopada 2018r odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 157 zawodników z całej Polski, w tym 9 osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Nasi zawodnicy, podopieczni trenerów: Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka odnieśli wspaniały sukces zdobywając ogółem 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Nie zawiedli przede wszystkim reprezentanci Polski, którzy walczyli dzielnie, niektóre pojedynki były bardzo zacięte i kończyły się wynikami 3:2. Natomiast nie miał większych problemów IGOR MISZTAL, który był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, zdobył 3 złote medale; zwyciężył w swojej klasie startowej 10-tej, dorzucił 2 medale złote: w grze podwójnej z Piotrem Grudniem w połączonych klasach 6-10 oraz w grze podwójnej mieszanej z Dajaną Jastrzębską (Start Katowice) - klasy 6-10. PIOTR GRUDZIEŃ okazał się najlepszy we wszystkich swoich startach zdobywając 2 złote medale: w klasie 8-mej i w grze podwójnej z Igorem Misztalem (klasy 6-10). Nasz utytułowany zawodnik MARCIN SKRZYNECKI również w klasie 8-mej zanotował na swoim koncie trzy medale: w tym dwa srebrne w pojedynkach z kolegami klubowymi: z Piotrem Grudniem w grze singlowej przegrał poprzez krecz, na wskutek kontuzji, drugi srebrny w grze podwójnej w mieszanej (klasy 6-10)z naszą zawodniczką Dorotą Mituta, natomiast w grze podwójnej (kl.6-10) brązowy medal z Hubertem Morusiewiczem również zawodnikiem Start-u Zielona Góra.

DOROTA MITUTA dorzuciła jeszcze do swojej kolekcji srebrny medal w grze podwójnej z Dajaną Jastrzębską (Start Katowice) oraz brązowy w grze singlowej w swojej 10-tej klasie. Dobrze się spisał TOMASZ JAKIMCZUK, który w połączonych klasach 1-2, zawodników na wózkach inwalidzkich zdobył srebrny medal, uznając tylko wyższość kolegi z reprezentacji kraju - Rafała Czupera (Start Białystok). Natomiast razem z nim Tomek wywalczył drugi srebrny medal, tym razem w grze podwójnej w klasach 1-5. Bardzo dzielnie walczył w klasie 6-tej, TOMASZ MIKA, którego trenerem jest Adam Jurasz. Niewiele zawodnikowi brakowało w samych końcówkach meczów, zabrakło przysłowiowego ”szczęścia”, zajął ostatecznie doskonałe III miejsce, zdobywając brązowy medal. W Mistrzostwach udział wzięli również zawodnicy: Piotr Niemiec ( klasa 9) zajął miejsce 11-15 oraz Jan Chełmicki (klasa 7), miejsce 13-21.

Cieszy wysoka forma naszych zawodników, którzy systematycznie odnoszą od wielu lat znakomite sukcesy, będąc wiodącym klubem w Polsce w tej dyscyplinie sportowej. Jest to wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania przede wszystkim naszych sportowców oraz trenerów. Serdecznie wszystkim gratulujemy .

Trzymamy kciuki podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu br w Wiśle, mamy nadzieję na dalsze medale, zgodnie z tradycją, jak co roku.
Powrót