Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów Zielona Góra 201808.05.2018
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze było organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy niepełnosprawni wyciskają sztangę leżąc na ławeczce. Zawody odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sporu i Rekreacji im.Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w dniach
27-29.04.2018r. Udział wzięło 158 osób w tym 111 sportowców niepełnosprawnych z 17 klubów z całej Polski.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski dokonał Łukasz Szeliga – Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Impreza przebiegała w miłej sportowej atmosferze, zawodnicy osiągali dobre wyniki sportowe w tym ustanawiali nowe rekordy życiowe oraz rekordy Polski. Zawody były generalnym sprawdzianem dla zawodników kadry narodowej przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Berck Sur Mer – Francja w dniach 25-30.05.2018r.

Podczas imprezy wyłoniono najlepszych zawodników w kategorii open wśród kobiet i mężczyzn, którzy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Najlepszą zawodniczką została Małgorzata Hałas Koralewska – Hałas Team Strzelin. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Marek Trykacz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra – paraolimpijczycy z Rio de Janeiro 2016.

Podczas Mistrzostw wręczono ok. 129 medali w 10 kategoriach wagowych wśród kobiet i mężczyzn w dwóch grupach schorzeń, dla seniorów i juniorów.

W odczuciach uczestników, Mistrzostwa Polski były bardzo udaną imprezą. Wpływ na to miała wzorowa organizacja imprezy oraz miejsce przeprowadzenia zawodów, w ośrodku, który jest przychylny i całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, głównie poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Mistrzostwa zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Link do archiwum transmisji
Powrót