Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

VII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci09.10.2017
Zrzeszenie Sportowo- Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze po raz VII było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych w bocci. Impreza odbyła się w dniach 06-08 października 2017r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze, finansowana była ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nie obyło się bez niespodzianek, które sprawił orkan Ksawery w województwie lubuskim. Nie ominął ośrodka w Drzonkowie. Długo nie wiedzieliśmy, czy zawody się odbędą, z uwagi na brak prądu. To zawodnicy i reprezentacje zadecydowały: „Jedziemy na zawody”. Przeważała chęć spotkania i udziału w imprezie, która dawała możliwość wspólnych spotkań na boisku i poza boiskiem, jako kontynuacja wieloletniej integracji. W zawodach uczestniczyło przeszło 70 osób, w tym 50 sportowców niepełnosprawnych. Rywalizowali zawodnicy z 9 jednostek z Polski: Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Głogowa, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Poznania, Wojewódzki Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” z Wrocławia, Klub Sportowy Inwalidów „Start” ze Szczecina, Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start” z Częstochowy, „Prometeus” z Konopisk, Stowarzyszenie „Alternatywy” ze Sławy, „Start-Simet” z Jeleniej Góry oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Gonia – Dyrektor Lubuskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze. Zawodnicy rywalizowali w grupie paraolimpijskiej: BC2 oraz BC3 (zawodnicy grający przy pomocy rynny i asystenta).

Przeprowadzono również rozgrywki w dwóch grupach integracyjnych, gdzie prowadzono klasyfikację drużynową. Drużyna składała się z trzech zawodników plus rezerwowi zawodnicy. Mimo niemiłych niespodzianek – wyłączania od czasu do czasu energii elektrycznej, zawody zostały przeprowadzone zgodnie z założonym programem. Zespoły i zawodnicy, którzy zajęli czołowe miejsca, w końcowej klasyfikacji otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali okolicznościowymi koszulkami. Dla zawodników grupy wyczynowej był to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski. Zawodnicy mieli możliwość gry i rywalizacji w grupach integracyjnych, których w Polsce tworzy się coraz więcej. Zawody są imprezą pożyteczną, propagującą boccię – dyscyplinę paraolimpijską, która staje się coraz bardziej popularna. Przyczynia się do tego również zielonogórski „Start”, który od 9 lat organizuje wiele imprez prestiżowych w tej dyscyplinie sportowej.

Impreza przebiegła w miłej sportowej atmosferze, za co organizator serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom.

Wyniki końcowe zawodów:

Grupa BC2
1 miejsce – Marta Wesołek - „START” Poznań
2 miejsce – Arkadiusz Kierojczyk - „START” Poznań
3 miejsce – Anna Gruchot - „START” Zielona Góra
4 miejsce – Tomasz Kalkowski - „START” Poznań

Grupa BC3
1 miejsce – Edyta Owczarz – „START” Poznań
2 miejsce – Zbigniew Bednarek – „PROMETEUS” Konopiska
3 miejsce – Tomasz Niparko – „START” Zielona Góra
4 miejsce – Małgorzata Jakubowska - „START” Zielona Góra
5 miejsce – Klaudia Najbor - „START” Zielona Góra
6 miejsce - Gerard Kurkowiak – „START” Poznań


Grupa integracyjna – I
1 miejsce – „START” Szczecin – zespół I
2 miejsce – „PROMETEUS” Konopiska
3 miejsce – „START” Szczecin – zespół II
4 miejsce – „START-SIMET” Jelenia Góra
5 miejsce – „START” Wrocław
6 miejsce - „START” Zielona Góra – zespół I

Grupa integracyjna – II
1 miejsce – „ALTERNATYWY” Sława
2 miejsce – „GOL-START” Częstochowa
3 miejsce – „START” Zielona Góra – zespół II
4 miejsce – „IKSON” Głogów
Powrót