Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Złoto i brąz naszych tenisistów stołowych na Mistrzostwach Europy06.10.2017
W dniach 26.09. – 05.10.2017r. w Lasko w Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa znalazło miejsce 4-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze: Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki i Igor Misztal podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka oraz Tomasz Jakimczuk podopieczny trenera Jacka Kaczmarka.

Miłą niespodziankę sprawił Igor Misztal, zdobywając złoty medal w grze drużynowej w 10 grupie. W zespole z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin) najlepszym w tej grupie zawodnikiem na świecie wygrali wszystkie swoje mecze 2:0. Jest to największy sukces życiowy tego młodego zawodnika.

Nie zawiedli również nasi paraolimpijczycy. Rok po igrzyskach Rio de Janeiro’2016 Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki i tym razem potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W ich koronnej konkurencji - grze drużynowej wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy.

W grach eliminacyjnych pokonali wszystkich rywali wychodząc z grupy na I miejscu. W ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Belgów, których pokonali 2:0. W półfinale ulegli reprezentacji Szwecji 0:2 zajmując ostatecznie III miejsce.

Tomasz Jakimczuk (grupa II) grając w zespole w Rafałem Czuperem (Start Białystok) nie wyszedł z grupy eliminacyjnej , zajęli ostatecznie miejsce IX-XII.

Zawodnicy startowali także w klasyfikacji indywidualnej. Cała czwórka zaprezentowała się bardzo dobrze wychodząc ze swoich grup eliminacyjnych i kwalifikując się do dalszych rozgrywek. Najlepiej wypadli Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki zajmując w swojej najliczniejszej 28-mio osobowej grupie miejsce V-VIII. Igor Misztal i Tomasz Jakimczuk zajęli miejsca IX-XVI.

Cieszy nas kolejny udany start i utrzymujący się wysoki sportowy poziom naszych tenisistów stołowych, Serdecznie Im gratulujemy i dziękujemy za medale zdobywane na najważniejszych, prestiżowych imprezach.


Powrót