Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych, wyjazdowe treningi sportowe - Gościm05.09.2017
W dniach 20-20 sierpnia 2017r. w Gościmiu odbył się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze. Środki na dofinansowanie przedsięwzięcia pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki Państwowego oraz z Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Miejscem realizacji był Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy im. W. Degi, w którym znajdują się przystosowane dla osób niepełnosprawnych obiekty sportowe: sala sportowa, boiska tartanowe, kryta pływalnia, siłownia, przystań wodna itp. W obozie brało udział 30 zawodników niepełnosprawnych. Program obozu był bardzo bogaty. Prowadzone były systematyczne zajęcia w różnych dyscyplinach sportowych tj. w tenisie stołowym, bocci, pływaniu, piłce siatkowej, lekkiej atletyce oraz ogólnokondycyjne.

Uczestnicy pod okiem kadry trenersko-instruktorskiej doskonalili technikę i umiejętności sportowe oraz ogólną sprawność, podnosili swój sportowy poziom. Obóz minął w miłej, sportowej atmosferze, po jego zakończeniu zawodnicy z wielkim zapałem powrócili do systematycznych zajęć i zawodów sportowych.Powrót