Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Komplet złotych medali dla strzelca Zielonogórskiego START-u05.06.2017
W dniach 02-04.06.2017r. w Gorzowie Wlkp. odbyły się Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w których uczestniczyła reprezentacja strzelców Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze prowadzona przez trenera Marka Maruchę. W zawodach wzięło udział w sumie 50 zawodników z 8 jednostek, w tym zawodnicy kadry narodowej.

Bardzo dobrze wypadł Szymon Sowiński, który zdobył komplet złotych medali w trzech konkurencjach: pistolet pneumatyczny – P1, pistolet standard P5, oraz pistolet FTP. Na uznanie zasługuje fakt, iż Sowiński wystrzelał w finale P1 – 234,0 pkt, t/j wynik o 0,1 pkt. niższy od rekordu Świata należącego do Aleksandra Denysiuka z Ukrainy.

Dobrym startem może pochwalić się również dwójka „karabiniarzy” Jan Ciborski i Ewa Zimnicka, którzy w konkurencji R3 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 odpowiednio zajęli: Ciborski – VI miejsce, Zimnicka VIII miejsce. Natomiast w konkurencji R1 karabin pneumatyczny stojąc Ciborski zajął V miejsce, a Zimnicka w R2 – karabin pneumatyczny stojąc – IV miejsce. Kolejny medal tym razem koloru brązowego zdobył Jan Ciborski w konkurencji karabin FTR. Ze zmiennym szczęściem strzelał Andrzej Sałuda, który zajął odległą lokatę, w konkurencji karabin R3.

Wyniki uzyskane przez strzelców niepełnosprawnych dają dobrą prognozę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – Wrocław - 15-18.06.2017r.Powrót