Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci01.06.2017
W Konopiskach koło Częstochowy odbyły się I Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci. Zawody przyciągnęły najlepszych w kraju w tym reprezentację ZSR Start Zielona Góra w składzie: Anna Gruchot (BC2), Klaudia Najbor (BC3, asystent: Paweł Tyl), Tomasz Niparko (BC3, asystent: Jolanta Niparko) i Robert Pyczel (BC4). Podopieczni trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego spisali się bardzo dobrze.

Najlepiej wypadła młoda Klaudia Najbor, która zajęła 3 miejsce. W grupie wygrała dwa spotkania, a przegrała po bardzo wyrównanym meczu z liderką krajowej listy rankingowej - Edytą Owczarz (Start Poznań, II miejsce w turnieju).

W półfinale przegrała z późniejszym triumfatorem turnieju, Mistrzem Polski - Damianem Iskrzyckim (Start Bielsko Biała). W meczu o III miejsce po bardzo równej i przemyślanej grze pokonała reprezentanta gospodarzy - Zbigniewa Bednarka.

Na uwagę zasługuje również start Roberta Pyczela, który zajął III miejsce w zawodach, nawiązując równorzędną walkę z najlepszymi w kraju, w tym z Mistrzem Polski - Andrzejem Janowskim (Start Kielce, I miejsce). Robert, po dłuższej nieobecności z powodów zdrowotnych, wrócił do ogólnopolskich turniejów w świetnym stylu. W grupie BC3 nasz reprezentant - Tomasz Niparko doszedł do ćwierćfinału, ulegając w nim Edycie Owczarz i zajmując ostatecznie dobre V miejsce. W grupie BC2 – Anna Gruchot w ćwierćfinale po emocjonującym meczu przegrała jednym punktem z Martą Wesołek (Start Poznań, III miejsce) i zajęła V miejsce.

Turniej w Konopiskach był bardzo udanym występem, który pokazał, że sezon przygotowawczy został solidnie przepracowany, a zawodnicy „Startu” Zielona Góra w tym sezonie będą się „bić” o najwyższe lokaty na arenie krajowej.
Powrót