Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Medale Szymona Sowińskiego w Pucharze Świata w ZEA27.02.2017
Wspaniale rozpoczął nowy sezon sportowy SZYMON SOWIŃSKI w strzelectwie sportowym Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra. Podopieczny trenera Marka Maruchy zaprezentował wysoki poziom sportowy podczas Pucharu Świata niepełnosprawnych w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki Szymonowi zagrano dwukrotnie Mazurek Dabrowskiego.Startując w klasie SH1 zdobył dwa złote medale w konkurencji olimpijskiej P4-50 m pistolet mixed ustanawiając w finale nowy rekord Świata wynikiem 225,1, w klasyfikacjach 527.Drugie złoto zdobył w konkurencji nieolimpijskiej P5-pistolet standard pokonując rywali zdecydowanie uzyskując wynik 352.

Brązowy medal Szymon zdobył w konkurencji P1-pistolet 10m w finale 226,9 , w klasyfikacyjnych strzelaniach 561. Zajął 5 miejsce w konkurencji P3-pistolet 25m mixed uzyskując wynik 566 w kwalifikacjach. Te wartościowe wyniki w paru konkurencjach potwierdzają wysoką formę naszego zawodnika i pokazują , że plasuje się w czołówce światowej.

Gratulujemy serdecznie Szymonowi oraz trenerowi, życząc dalszych sukcesów podczas następnych Pucharów Świata.