Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Pożegnanie Paraolimpijczyków Rio de Janeiro 201626.08.2016
W dniu 25 sierpnia 2016r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się miła uroczystość pożegnanie paraolimpijczyków. Marszałek Województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak pogratulowała nominacji i życzyła wielu sukcesów sportowcom niepełnosprawnym, którzy reprezentować będą nasze województwo podczas Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Po raz pierwszy w historii uczestniczyć będzie tak liczna ekipa naszego województwa, w najważniejszej imprezie sportowej jakimi są Igrzyska: 17 zawodników (10 START Gorzów Wlkp., 6 START Zielona Góra, 1 UKS „Dziesiątka” Nowa Sól).

Udział w spotkaniu wzięli sportowcy innych sekcji, trenerzy, działacze i sympatycy naszego klubu. Dziękujemy Wam za przybycie i wyrażenie szacunku dla swoich kolegów – paraolimpijczyków.

Dwie godziny wcześniej spotkaliśmy się z naszymi zawodnikami w siedzibie naszego klubu. Rozmawialiśmy o wyjeździe i o startach zawodników podczas Igrzysk. Wręczyliśmy im maskotki na szczęście oraz koszulki specjalnie wydrukowane na okoliczność Igrzysk. W spotkaniach uczestniczyli zawodnicy i trener, którzy wyjeżdżają na Igrzyska: Kamila Kubas i Mateusz Surwiło (parakajakarstwo), Marek Trykacz (podnoszenie ciężarów), Szymon Sowiński (strzelectwo sportowe), Marek Marucha (trener kadry narodowej strzelectwo sportowe). Zabrakło na uroczystościach dwóch utytułowanych zawodników: Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego (tenis stołowy) z powodu pobytu na zgrupowaniu kadry narodowej.

Życzymy naszym sportowcom powodzenia, wiele osiągnięć i rekordów życiowych. Trzymamy za Was mocno kciuki!

Powrót