Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Brązowy medal Kamili Kubas na Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie29.06.2016
W dniach 23-26.06. 2016r. w Moskwie (Rosja) odbyły się Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie. W skład 6 osobowej reprezentacji Polski wchodziło 3-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Miłą niespodziankę sprawiła KAMILA KUBAS, podopieczna trenera Jana Durczaka, zdobywając brązowy medal w grupie startowej osób ze znaczną niepełnosprawnością KL1 w sprincie kajakowym na 200m czasem 59.356. Zwyciężyła Edna Muller z Niemiec – 54.956. Bardzo cieszy sukces Kamili, zwłaszcza w aspekcie Jej zbliżającego się startu na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro’2016.

Drugi z naszych zakwalifikowanych do Rio parakajakarzy, MATEUSZ SURWIŁO zajął w Moskwie VI miejsce w bardzo silnie obsadzonej grupie KL3 200m, uzyskując dobry czas 43.136. Zwycięzca Rosjanin Leonid Krylov uzyskał czas 40.028. Mateusz może mówić o pechu, w trakcie przedbiegów pękło mu wiosło. W finale startował z wiosłem zapasowym, co nie pozostało bez wpływu na uzyskany czas. Trenerem Mateusza jest Paweł Łukaszewicz.

MIROSŁAW ROSIŃSKI w konkurencji nieolimpijskiej VL3 200m kanadyjka zajął VI miejsce czasem 55.200. Trenerem zawodnika jest Tomasz Głażewski.

Cieszą dobre wyniki naszych paraolimpijczyków, mają realne szanse na zdobycie pierwszych w historii sportu paraolimpijskiego medali w parakajakarstwie, które w Rio de Janeiro zaistnieje po raz pierwszy w programie Igrzysk.

Gratulujemy naszym sportowcom, życzymy Im jak najlepszych wyników sportowych i mocno trzymamy za Nich kciuki.
Powrót