Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Kwalifikacja olimpijska w parakajakarstwie dla Kamili Kubas30.05.2016
W dniach 17-19 maja 2016r. w Duisburgu (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie, które były jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro’2016. W skład 7 osobowej reprezentacji Polski wchodziło 3-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.

Miłą niespodziankę sprawiła podopieczna trenera Jana Durczaka KAMILA KUBAS, która uzyskała kwalifikację na Igrzyska. Zajęła IV miejsce w grupie startowej osób ze znaczną niepełnosprawnością KL1 na 200m w sprincie kajakowym z czasem 59.282. Zwyciężyła Edna MÜller z Niemiec – 56.846. Cieszy fakt, że zawodniczka plasuje się w czołówce światowej uzyskując ze startu na start coraz lepsze wyniki.

Kamila dołączyła do naszego zawodnika MATEUSZA SURWIŁO, który zakwalifikował się do Rio już w 2015 roku w grupie KL3 200m w sprincie kajakowym. Jego trenerem jest Paweł Łukaszewicz. W Duisburgu Mateusz zajął 4 miejsce w finale B, uzyskując czas 43.154.

Dobrze zaprezentował się MIROSŁAW ROSIŃSKI, który w konkurencji nieolimpijskiej VL3 200m kanadyjka zajął VI miejsce czasem 54.481.Trenerem zawodnika jest Tomasz Głażewski.
Zawodnicy uczestniczyć będą w dniach 23-26 czerwca w Moskwie w Mistrzostwach Europy, które będą ważnym sprawdzianem przed igrzyskami.

Przepustkę do Rio w parakajakarstwie uzyskało 3-ch zawodników w Polski, oprócz Kamili Kubas i Mateusza Surwiło również Jakub Tokarz („Start” Wrocław). Wymienieni sportowcy tworzą nowy rozdział w historii sportu paraolimpijskiego w parakajakarstwie, dyscyplinie sportowej, która po raz pierwszy znalazła się w programie Igrzysk.

Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników życząc im jak najlepszych wyników sportowychFoto: Renata Klekotko
Powrót