Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Osiem medali tenisistów zielonogórskiego START-u podczas IMP Niepełnosprawnych w Gdańsku10.12.2015
W dniach 04–06.12.2015r. w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Reprezentacja ZSR START Zielona Góra w 7-mio osobowym składzie odniosła znaczący sukces zdobywając w sumie osiem medali (jeden złoty, trzy srebrne, cztery brązowe).

Swoją klasę potwierdzili podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, utytułowani zawodnicy kadry Polski – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. W grach indywidualnych obaj zawodnicy pokonali również wszystkich rywali z 8 grupy, i spotkali się w finale. Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył po zaciętym pojedynku Piotr Grudzień pokonując 3:0 Marcina Skrzyneckiego, który musiał się zadowolić srebrnym medalem. Marcin Skrzynecki rywalizował jeszcze w grze mieszanej, w której wspólnie z Joanną Szubdą (Start Białystok) zdobył srebrny medal.

Za udane należy uznać występy podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka, również członków kadry narodowej:
- Tomasza Jakimczuka, który w grze podwójnej mężczyzn startujących na wózkach inwalidzkich wywalczył srebrny medal w parze z Rafałem Czuperem ze „Startu” Białystok, a w grze pojedynczej zdobył brązowy medal.
- Doroty Mituty, która zdobyła brązowy medal w turnieju gry podwójnej kobiet, grając w parze z Jolantą Kopaczyńską (Start Wrocław).

Pozostali zawodnicy trenera Jacka Kaczmarka:
- Jan Chełmicki – brązowy medal w grze pojedynczej w swojej klasie,
- Hubert Morusiewicz, zajął ostatecznie 5-6 miejsce. Był to jego debiut podczas Mistrzostw Polski.

Dobrze zaprezentował się podopieczny trenera Adama Jurasza – Tomasz Mika, który wywalczył brązowy medal, startując po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski w barwach naszego klubu.

Dla Marcina Skrzyneckiego Mistrzostwa były generalnym sprawdzianem przed ważnym międzynarodowym klasyfikacyjnym turniejem, który odbędzie się w dniach 15-20 grudnia 2015r. w San Jose (Costa Rica).Powrót