Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Udany występ tenisistów Zielonogórskiego STARTU podczas II Grand Prix w Gdańsku27.10.2015
W Gdańsku w dniach 23-25 października 2015r. odbył się II Turniej Grand Prix Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, gdzie startowało 146 zawodników z całego kraju. W siedmioosobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra doskonale zaprezentowali się Tomasz Jakimczuk, Dorota Mituta, podopieczni trenera Jacka Kaczmarka oraz Tomasz Mika, którego trenerem jest Adam Jurasz.

Tomasz Jakimczuk (brązowy medalista Mistrzostw Europy – 2015) startował w łączonej grupie zawodników grających na wózkach inwalidzkich. W grupie eliminacjach zajął drugie miejsce pokonując Mariusza Siewierskiego – START Bydgoszcz – 3:1 oraz Piotra Skalskiego – Jezioro Tarnobrzeg – 3:0, uległ jedynie Mariuszowi Czerwińskiemu Start Radom – 1:3, w półfinale jednak przegrał z Maciejem Nalepką – Jezioro Tarnobrzeg – 1:3, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Dorota Mituta zajmująca drugie miejsce po eliminacjach przegrała w półfinale z Małgorzatą Jankowską IKS AWF Warszawa – 0:3, i tym samym zajęła trzecie miejsce. Tomasz Mika wygrał wszystkie pojedynki w eliminacjach wynikiem 3:0 z Jarosławem Królem IKS AWF Warszawa i Piotrem Mańturzem Start Radom. W ćwierćfinale pokonał Filipa Klawińskiego – START Bydgoszcz – 3:2, natomiast w półfinale przegrał z Tomaszem Mojżyszem – Eurobeskidy Ładygowice– 1:3, również zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca: Jan Chełmicki – miejsce V-VIII przegrywając w ćwierćfinale z Tomaszem Szybalskim IKS AWF Warszawa - 0:3, oraz Hubert Morusiewicz, który w eliminacjach zajął III miejsce i nie awansował do ćwierćfinału.

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki rozpoczęli turniej w eliminacjach i oboje wygrali pierwsze pojedynki, natomiast kontuzje nie pozwoliły im na kontynuowanie turnieju, zaliczyli udział w turnieju, zgodnie z przepisami.

Był to dobry start naszych zawodników, dający prawo udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.