Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Dwa medale Tomka Jakimczuka - tenisisty zielonogórskiego "STARTU"29.09.2015
W dniach 22–27 września 2015r. w miejscowości Ostrava - Czechy odbył się międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym – CZECH OPEN 2015, w którym uczestniczyło troje zawodników zielonogórskiego „Startu”. Bardzo dobrze wypadł Tomasz Jakimczuk – podopieczny trenera Jacka Kaczmarka, zawodnik grający na wózku inwalidzkim zdobył w turnieju indywidualnym brązowy medal. Ze swojej grupy eliminacyjnej wyszedł jako drugi. W ćwierćfinale pokonał Michala Babelę (SVK) 3:1, by spotkać się półfinale ze zwycięzcą turnieju, kolegą kadrowym Rafałem Czuperem (POL), z którym przegrał 1:3. W klasyfikacji drużynowej Tomek Jakimczuk i Rafał Czuper zdobyli srebrny medal ulegając, po bardzo emocjonującej grze w finale drużynie z Brazylii 3:2.

Nasi „złoci” paraolimpijczycy z Londynu Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki podopieczni Lucjana Błaszczyka, w grze indywidualnej zajęli miejsca V-VIII przegrywając swoje pojedynki ćwierćfinałowe. Piotr Grudzień w grupie eliminacyjnej pokonał swoich rywali: Dawida Alonso – ESP – 3:0 i Steffena Salomonsena – NOR – 3:0, natomiast Marcin Skrzynecki w grupie eliminacyjnej zajął drugie miejsce pokonując Alekseia Kostareva – RUS – 3:0 oraz Vita Spaleka – CZE-3:0, ulegając jedynie Mathieu Loicqu – BEL – 2:3. Tym razem paraolimpijczycy nie startowali wspólnie w grze drużynowej z uwagi na kontuzję Piotra Grudnia. Marcin Skrzynecki wystąpił natomiast z Pawłem Konstantynem i Pawłem Jabłońskim, w połączonych grupach schorzeń. W ćwierćfinale ulegli drużynie z Ukrainy - 1:3, zajmując ostatecznie miejsca V-VIII.

Turniej był ostatnim sprawdzianem dla naszych trzech zawodników do Mistrzostw Europy (Vejle - Dania - październik 2015). Szczególnie zadawalający jest wzrost formy sportowej Tomka Jakimczuka.