Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

5 medali lekkoatletów zielonogórskiego "Startu" podczas Otwartych Mistrzostw Polski30.06.2015
W dniach 26-28 czerwca 2015r. po bardzo wielu latach w Zielonej Górze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Organizatorem imprezy na stadionie MOSiR przy ul. Sulechowskiej było Gorzowskie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Gorzowie Wlkp. W zawodach startowało około 160 zawodników niepełnosprawnych z całego kraju. W Mistrzostwach uczestniczyła ośmioosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, która zdobyła w sumie 5 medali (2 srebrne, 3 brązowe). Był to udany start podopiecznych trenerów Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej, zawodników, którzy od niedawna trenują i dopiero zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką.

Bardzo dobrze wypadła Marlena Przezdzięk, która zdobyła dwa srebrne medale: w rzucie dyskiem wynikiem 12,28 i w pchnięciu kulą wynikiem 5,35 oraz brązowy medal w rzucie oszczepem wynikiem 9,71. Brązowy medal wywalczyła Kamila Kubas uzyskując w rzucie oszczepem wynik 10,16. oraz Joanna Ząbek pchając kulą 4,42m.

Pozostali zawodnicy zajmowali dobre miejsca tuż za podium. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Michał Krajda, Zawodnik startujący w grupie osób mocno niedowidzących zajął IV miejsce w biegu na 100m czasem 13,15 uzyskująć 766 pkt. (rekord świata 1000 pkt) .Jest to bardzo utalentowany zawodnik z którym wiążemy wielkie nadzieje na przyszłość.

Pozostałe miejsca naszych zawodników w grupach w zależności od rodzaju schorzeń:
Katarzyna Górczyńska – IV m-ce w pchnięciu kulą 4,41, IV m-ce w rzucie oszczepem 10,56
Kamil Ast – VI m-ce w rzucie oszczepem 13,94
Marcin Janus – VII m-ce w rzucie oszczepem 8,48
Robert Dachowicz – IX m-ce w rzucie oszczepem 11,91


Powrót