Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Bocci21.11.2014
W dniach 13-16 listopada 2014 w Luboniu k/Poznania odbyły się V Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w bocci. Ta paraolimpijska dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu, poruszających się wyłącznie na wózkach inwalidzkich, cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Niepełnosprawni sportowcy startują w czterech grupach w zależności od stopnia niepełnosprawności. Zawodnicy reprezentują coraz wyższy poziom sportowy. Reprezentacja Polski po raz pierwszy uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w Pekinie w tym roku a głównym zamierzeniem jest udział kadry Polski po raz pierwszy w Igrzyskach Paraolimpijskich - Rio de Janeiro 2016.

Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w tym roku było uzyskanie, jak najlepszych wyników przez zawodników w Pucharze Polski oraz ogólnopolskich zawodach eliminacyjnych. Reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze zakwalifikowała się w ilości aż 7 osób. W zawodach udział wzięło 44 zawodników z 14 klubów z Polski.

Podopieczni trenerów: Łukasza Tarnawskiego i Marty Kurzawskiej zaprezentowali się dobrze wśród najlepszych zawodników z Polski, nie zdobyli co prawda medali w tym roku, ale konfrontacja z najlepszymi w kraju dała bardzo dużo pozytywnych efektów. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z grupy BC3 z największą niepełnosprawnością ruchową, którzy grają przy pomocy rynny i asystenta: Tomasz Niparko i Małgorzata Jakubowska zajęli miejsca VII i VIII. Zawodnicy w swoich grupach eliminacyjnych zajęli II miejsca, wygrywając po 3 spotkania. W rywalizacji o finał musieli uznać wyższość swoich przeciwników. W tej samej grupie na miejscach IX-XV uplasowały się Klaudia Najbor oraz Katarzyna Ukleja.

W 20 osobowej, najbardziej licznej grupie BC2, nasi zawodnicy nie wychodząc ze swoich grup do pierwszej ósemki; Anna Gruchot zajęła miejsce IX-XII ,wygrywając dwa pojedynki w swojej grupie eliminacyjnej a Aleksandra Włodarczyk zajęła miejsce XIII-XVI , wygrała jedno spotkanie. W niezbyt licznej grupie BC4 Robert Pyczel zajął ostatnie V miejsce.