Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki – Wicemistrzami Świata16.09.2014
W dniach 06 – 15 września br. w Pekinie (Chiny) odbyły się Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W składzie reprezentacji Polski do Chin pojechali utytułowani zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze - Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka.

Mistrzowie Świata z 2010 roku, złoci medaliści Igrzysk Paraolimpijskich Londyn’2012 i tym razem potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W ich koronnej konkurencji - grze drużynowej wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Świata.

W grupie eliminacyjnej brawurowo pokonali wszystkich rywali wygrywając 3:1 z Węgrami, 3:0 z reprezentacją Danii oraz 3:0 z Brazylią. W półfinale byli zdecydowanie lepsi od Belgów, których pokonali 3:0. W finale po wyrównanym i bardzo zaciętym pojedynku w piątym secie ulegli gospodarzom Mistrzostw - reprezentacji Chin.

W klasyfikacji indywidualnej naszym zawodnikom nie szło najlepiej. Piotr Grudzień wyszedł ze swojej grupy eliminacyjnej, w ćwierćfinale po bardzo wyrównanej grze uległ 3:2 reprezentantowi Belgii - Ledoux. Marcin Skrzynecki przegrał swoje mecze w grupie eliminacyjnej, nie awansując do dalszych rozgrywek indywidualnych.

Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki ciągle znajdują się w czołówce światowej listy rankingowej. Cieszy nas utrzymujący się wysoki sportowy poziom naszych tenisistów stołowych, zwłaszcza, że do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zostały już tylko 2 lata.
Zdjęcia : paratabletennispoland.pl
Powrót