Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej - Zapowiedź25.06.2014
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze jest organizatorem Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Turniej odbędzie się w dniu 28 czerwca 2014r. na boiskach do piłki plażowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Piłka siatkowa plażowa jest stosunkowo nową dyscypliną sportu osób niepełnosprawnych, która zastępuje wycofaną ze sportów paraolimpijskich piłkę siatkową na stojąco.

W Mistrzostwach Polski udział wezmą czołowe reprezentacje z kraju: ”Start” Łódź, „Atak” Elbląg „Start” Jelenia Góra oraz 2 zespoły „Startu” Zielona Góra. W składach ekip znajduje się ogółem 12 reprezentantów Polski , w tym 4 zawodników zielonogórskiego „Start-u”. Mają oni już na swoim koncie tegoroczne zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju piłki plażowej w maju br. w Antalya (Turcja).

Nasza reprezentacja składa się w całości z członków złotej drużyny Mistrzostw Polski w piłce siatkowej na stojąco z lat 2012 i 2013 i będzie walczyć o najwyższe trofeum, w tej ważnej prestiżowej imprezie sportowej. Zapraszamy serdecznie, warto podziwiać sportowców niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, reprezentujących wysoki poziom sportowy, niejednokrotnie porównywalny z umiejętnościami siatkarzy pełnosprawnych.

Program:

godz . 9,00 – uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski
godz. 9.15 - 13.00 rozgrywki
godz. 15.00 - 17.30 rozgrywki
godz. 18.00 – zakończenie Mistrzostw Polski

Serdecznie zapraszamy.
Powrót