Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Sukcesy tenisistów zielonogórskiego STARTU podczas II Grand Prix w Gołuchowie23.06.2014
W Gołuchowie w dniach 20-22 czerwca 2014r. odbył się II Turniej Grand Prix Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, gdzie startowało 124 zawodników. W pięcio-osobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra doskonale zaprezentował się Tomasz Jakimczuk oraz Jan Chełmicki, oboje podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

Tomasz Jakimczuk w eliminacjach wygrał wszystkie cztery pojedynki, w półfinale wygrał z drugim naszym reprezentantem Dariuszem Matkowskim 3:0, w finale wygrał 3:1 z mistrzem świata Rafałem Czuperem z Białegostoku. Jan Chełmicki startujący w VII grupie zajął I miejsce wygrywając w eliminacjach trzy pojedynki 3:0, w półfinale wygrał 3:2, Adamem Żurawskim z Warszawy, w finale pokonał Muszyńskiego Jarosława 3:1 z Gdańska.

Pozostali zawodnicy zajęli czołowe miejsca: startująca  w połączonych grupach 9-10 Dorota Mituta, zajęła III miejsce przegrywając w półfinale z Teresom Szturm 0:3 z Kalisza, w pojedynku o III m. wygrała 3:0 z Wiesławą Patrykus z Gdańska. Dariusz Matkowski zajął ostatecznie IV miejsce, a Dariusz Pawlak uplasował się na 9 miejscu.

Był to udany start naszych zawodników, dający prawo udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.