Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Aktualno¶ci

Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym - Bydgoszcz 201216.10.2012
W dniach 12-14 października w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym z udziałem 75 zawodników z 10 jednostek „Start” z kraju. Bardzo dobrze wypadła reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze. Podopieczni trenera Marka Maruchy zdobyli 5 medali (1 złoty, 2 srebrne,2 brązowe).

Tytuł Mistrza Polski w konkurencji R-4 karabin pneumatyczny 60 strz. kobiet i mężczyzn zdobył Kazimierz Bysiek ustanawiając wynikiem 588pkt. nowy rekord Polski W strzelaniu z karabinu leżąc zdobył srebrny medal wynikiem 592 pkt.

Dwa medale wywalczyła utytułowana Ewa Zimnicka - srebrny w konkurencji R-2 karabin pneumatyczny 40 strz. kobiet (361 pkt.) oraz brązowy w konkurencji R-8 karabin sportowy 3 x 20 strz. (461 pkt.).

Brązowy medal wywalczył również Arkadiusz Wasiel uzyskując 573 pkt. w konkurencji R5 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc kobiet i mężczyzn.

W licznie obsadzonej konkurencji P-1 pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn do udanych należy zaliczyć starty Sebastiana Cieleckiego i Włodzimierza Jurkowskiego, którzy zajęli w finale tej konkurencji miejsca odpowiednio V i VII tuż za zawodnikami kadry narodowej.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach Tomasz Greiner, zajmujący IX miejsce w konkurencji P-1 wynikiem 506 pkt. ustanowił swój rekord życiowy. Joanna Jakuć zajęła VII m-ce w konkurencji P1 pistolet pneumatyczny 40 strz. kobiet uzyskując 355,4 pkt.

Jan Ciborski zajął VII miejsce w konkurencji P2 pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn wynikiem 458 pkt.