Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Znaczące nagrody Prezydenta Zielonej Góra dla Paraolimpijczyków04.10.2012
W dniu 1 października br. w Sali Ślubów zielonogórskiego Ratusza nasi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich’ Londyn 2012 Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (złoty medal w grze drużynowej w tenisie stołowym) podejmowani byli przez Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego i Przewodniczącego Rady Miasta Adama Urbaniaka. Sportowcom wręczone zostały „Nagrody sportowe miasta Zielona Góra”. Wszystkich bardzo mile zaskoczyła niebagatelna wysokość nagród. Po 50 tys. zł. otrzymała cała trójka zielonogórskich medalistów z Londynu – w spotkaniu uczestniczyła również Sylwia Bogacka (srebrny medal w konkurencji karabinku pneumatycznego na Igrzyskach Olimpijskich). Nagrodę dla trenerów otrzymał szkoleniowiec naszych zawodników Grzegorz Adamiak / 15 tys .złotych/.

Podziękowania i gratulacje odebrali także prezesi klubów. Skierowany do Pani Prezes Danuty Tarnawskiej list gratulacyjny odebrał w jej imieniu Wiceprezes Zarządu Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze Marek Marucha.

Miasto Zielona Góra jako jedno z nielicznych w kraju tak znacząco wynagrodziło swoich medalistów. Cieszy zwłaszcza fakt, że po raz pierwszy sukces paraolimpijczyków został oceniony na równi z osiągnięciem sportowców pełnosprawnych Igrzysk Olimpijskich. Świadczy to o wyrazach szacunku dla wysiłku naszych zawodników niepełnosprawnych, dla Ich profesjonalizmu i zaangażowania. Jesteśmy przekonani, że jeszcze niejednokrotnie dostarczą nam wiele radości i wzruszeń . Dzięki swoim sukcesom promować będą na Świecie nasz kraj i Zieloną Górę.
Powrót