Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Integracyjny Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Gościm23.09.2012
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Zarządu Województwa Lubuskiego było organizatorem Integracyjnego Obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 31 sierpnia-09 września 2012r w Gościmiu. W obozie uczestniczyło 25 osób, zawodników niepełnosprawnych naszego stowarzyszenia ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu, w większości sekcji bocci/15 osób/ oraz innych dyscyplin sportowych.

Obóz jest wspaniałym przedsięwzięciem, w którym osoby niepełnosprawne mają możliwość doskonalić swoje umiejętności ruchowe i podnosić swój poziom sportowy Głównym celem była integracja naszego środowiska zawodników, którzy są wieloletnimi naszymi członkami z nowymi sportowcami, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Program obozu został w pełni zrealizowany, dzięki doskonałym warunkom, jakie spełnia Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy im.W.Degi, gdzie znajdują się obiekty sportowe, jak: sala sportowa, boiska tartanowe, kryta pływalnia, siłownia, przystań wodna itp. Najważniejszym jest fakt, że osoby niepełnosprawne czują się tam bezpiecznie, mając dostęp do wszystkich obiektów i urządzeń. Obóz minął w miłej, sportowej atmosferze, na co niewątpliwie miał wpływ zaangażowanie samych uczestników, jak również profesjonalizm kadry trenersko-instruktorskiej. Zawodnicy z wielkim zapałem powrócą po obozie do systematycznych zajęć i zawodów sportowych.Powrót