Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualno¶ci

Pierwsze medale Mistrzostw Polski w parakajakarstwie22.08.2012
W dniu 19 sierpnia 2012 r. na torze regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się I Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. Ta nowa dyscyplina w naszym kraju rozkwita, coraz więcej chętnych osób niepełnosprawnych pragnie ją uprawiać. Motywacją do tego jest decyzja o włączeniu do programu Igrzysk Paraolimpijskich parakajakarstwa, po raz pierwszy na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r. Zawody rozgrywane są na dystansie 200 m K-1 w czterech grupach startowych w zależności od rodzaju schorzenia narządu ruchu. Organizatorem Mistrzostw Polski na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego był Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

Startowało 16 zawodników z 6 klubów z kraju, w tym miło nam wspomnieć, że aż 4 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, którzy zdobyli 3 medale (1 złoty, 2 srebrne).

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem imprezy był Mateusz Surwiło, który już plasuje się w czołówce światowej , mając na swoim koncie medale Mistrzostw Świata: srebrny (Poznań-2012) oraz brązowy (Szeged-Węgry 2011), trenuje na Malcie. Jego trenerem jest Paweł Łukaszewicz. Pozostali zawodnicy sekcji naszego klubu zamieszkują w Wolsztynie i tam uczestniczą w zajęciach szkoleniowych pod okiem trenera Tomasza Głażewskiego. Zdobywali swoje pierwsze medale Mistrzostw Polski, co niewątpliwie jest dla nich wielką motywacją do dalszej, bardziej intensywnej pracy treningowej.

Wyniki zawodników ZSR „Start” Zielona Góra:

200m K-1 Klasy łączone LTA, TA, :
I miejsce - MATEUSZ SURWIŁO - 45,558
VI miejsce - SEBASTIAN SZLINKA - 1:42,462

200m K-1 Klasy TA, A
II miejsce – WIESŁAW MATYSIK - 1:38,77

200m K-1 Klasy LTA TA,A
II miejsce - AGNIESZKA KOPEĆ - 1:20,215

Powrót