Aktualności

5 MEDALI SZYMONA SOWIŃSKEGO PODCZAS MISTRZOSTW EUROPY
10.06.2024

Wielki sukces odniósł zawodnik naszego klubu Szymon Sowiński podczas Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się w dniach 2-7 czerwca w Granadzie. Podopieczny trenera Marka Maruchy zdobył aż 5 medali , w tym dwa złote i trzy srebrne.

Mistrzostwo Europy zdobył w swojej koronnej konkurencji pistolecie sportowym na 25 m, w którym zdobył srebrny medal na Igrzyskach w Tokio. Bezapelacyjnie najlepszym był również w pistolecie pneumatycznym, srebrny medal wywalczył w pistolecie standard. Natomiast wraz kolegami z reprezentacji zdobył dwa srebrne medale drużynowo: w pistolecie pneumatycznym oraz w pistolecie sportowym. Niewiele zabrakło, aby dorzucił do swojego „worka” z medalami jeszcze jeden, zajmując 4 miejsce w pistolecie dowolnym na 50m. Szymon jest czołowym zawodnikiem niepełnosprawnym na świecie w strzelectwie sportowym, który reprezentuje wysoki poziom sportowy. Jego sukcesy są dobrą zapowiedzią przed najważniejszym wydarzeniem sportowym: Igrzyskami Paralimpijskimi Paryż 2024.

Partnerzy

Kontakt z nami

Zrzeszenie Sportowo - Rehabilitacyjne
"START" Zielona Góra


ul. Urszuli 14
65-147 Zielona Góra

Tel.: 68 327 08 02
Tel.: 68 475 35 66
E-mail: zsr@start.zgora.pl

Napisz do nas

Nasze sekcje

Projekt i realizacja strony internetowej dofinasowana ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.