Aktualności

Mistrzostwa Świata niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej
5.06.2024

Powrócili nasi zawodnicy z Chongqing w Chinach, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata Beach ParaVolley. Ze zmiennym szczęściem startowały dwie reprezentacje z Polski. Wielki sukces odniosła pierwsza reprezentacja zdobywając tytuł Mistrza Świata!

W składzie tego zespołu był nowy zawodnik z naszego klubu Filip Gaca. Gratulujemy serdecznie zawodnikom tego pierwszego w historii tytułu, organizowanych po raz pierwszy Mistrzostw Świata niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Drugą reprezentację Polski stanowili zawodnicy START Zielona Góra, niestety naszym siatkarzom nie udało się stanąć na podium, w tak ważnej imprezie, zajęli dopiero 6 miejsce. Początek Mistrzostw zapowiadał się dobrze, gdyż w eliminacjach wygrali mecz ze Słowacją 2:1 oraz z Australią 2:0. W półfinale w rewanżowych spotkaniach musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Dziękujemy przede wszystkim naszym zawodnikom, którzy przebywali na boisku w trakcie wszystkich spotkań: Łukaszowi Zielińskiemu, Jackowi Molińskiemu, Michałowi Wypychowi, walczyli dzielnie, pokonując wiele trudności, głównie związanych z niepełnosprawnością . Czwartym, nie grającym zawodnikiem był Bartłomiej Synowiec. Cieszy fakt, że tą dyscyplina zaczynają się interesować kraje z różnych kontynentów i przybywa ich coraz więcej.

Mamy nadzieję, że jest to początek rozwoju piłki siatkowej plażowej dla niepełnosprawnych, w której jak dotychczas najlepszą okazuje się reprezentacja Polski. Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za sukcesy.

Partnerzy

Kontakt z nami

Zrzeszenie Sportowo - Rehabilitacyjne
"START" Zielona Góra


ul. Urszuli 14
65-147 Zielona Góra

Tel.: 68 327 08 02
Tel.: 68 475 35 66
E-mail: zsr@start.zgora.pl

Napisz do nas

Nasze sekcje

Projekt i realizacja strony internetowej dofinasowana ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.