Aktualności

I PARAPŁYWACKIE GRAND PRIX POLSKI
05.03.2024


W miniony weekend w Bydgoszczy odbyła się inauguracja sezonu parapływackiego. Od 01 do 03 marca paraływacy zmagali się na obiekcie Astorii Bydgoszcz w I Rundzie Parapływackiego Grand Prix Polski. W imprezie udział wzięło przeszło 150 sportowców z 25 klubów. ZSR START Zielona Góra reprezentowała 5 osobowa ekipa, podopieczni Mirosława Rutkowskiego, dla której zawody były okazją sprawdzenia się po ciężkiej pracy jaką wykonali na zimowym obozie w Kudowie Zdroju.

Zielonogórscy parapływacy wystartowali łącznie w 19 konkurencjach. Najlepszą zawodniczką naszego klubu okazała się Oliwa Mróz, która zajęła 7 miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym, 9 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym. W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce zajął Kamil Orwat, który w indywidualnych startach był 11 na dystansie 200m stylem dowolnym, 12 na dystansie 400m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy Hanna Wiśniewska, Albert Adamczyk, Jakub Kakała uplasowali się na dalszych pozycjach. Albert i Jakub są jeszcze juniorami i startowali z najlepszymi seniorami w kraju. Ponadto wyraźnie poprawili swoje najlepsze dotychczasowe rezultaty, Oliwia, Hania oraz Kamil.

Powyższe wyniki, świadczą o dobrze wykonanej pracy podczas obozu zimowego przez zawodników i ich potencjale, który będziemy mogli sprawdzić już za miesiąc w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu.

Partnerzy

Kontakt z nami

Zrzeszenie Sportowo - Rehabilitacyjne
"START" Zielona Góra


ul. Urszuli 14
65-147 Zielona Góra

Tel.: 68 327 08 02
Tel.: 68 475 35 66
E-mail: zsr@start.zgora.pl

Napisz do nas

Nasze sekcje

Projekt i realizacja strony internetowej dofinasowana ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.