Aktualności

XIV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w BOCCI
23.10.2023

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" Zielona Góra było organizatorem XIV Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI. Zawody z udziałem ok. 80 osób odbyły się w dniu 18 października 2023r. w sali sportowej MOSIR w Nowej Soli. Otwarcia turnieju dokonał Prezydent Miasta Nowa Sól - Jacek Milewski.

Zawody przeprowadzone zostały w klasyfikacji zespołowej w dwóch grupach startowych: Grupa I - zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, lub innymi schorzeniami w tym co najmniej 1 osoba siedząca na wózku inwalidzkim, Grupa II - zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób z lekką niepełnosprawnością.

Końcowa klasyfikacja XIV Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI:

Grupa I:
I m - ZSR "Start" Zielona Góra - zespół I
II m - Autenticon Sława
III m - ZSR "Start" Zielona Góra - zespół II
IV m - GZSN "Start" Gorzów Wlkp.
V m - Dzienny Dom Samopomocy - Żary
VI m - Warsztaty Terapii Zajęciowej FUZJA - "Tęcza" Zielona Góra

Grupa III:
I m - Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Soli
II m - "Przystań" - Bytom Odrzański - zespół II
III m - Warsztaty Terapii Zajęciowej FUZJA - "Przystań" Zielona Góra
IV m - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Soli
V m - Szkoła Podstawowa nr 2 Nowa Sól
VI m - "Przystań" - Bytom Odrzański - zespół I

Zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI grupie I i II otrzymały puchary i dyplomy, natomiast zawodników zespołów, które zajęły miejsca I - III udekorowano medalami. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale okolicznościowe.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" od czternastu lat propaguje boccię w województwie Lubuskim organizując wiele turniejów. Dążymy do rywalizacji sportowej na coraz wyższym poziomie ale również podejmujemy działania, służące integracji środowiska osób niepełnosprawnych dzięki tej paraolimpijskiej dyscypliny sportu.

Partnerzy

Kontakt z nami

Zrzeszenie Sportowo - Rehabilitacyjne
"START" Zielona Góra


ul. Urszuli 14
65-147 Zielona Góra

Tel.: 68 327 08 02
Tel.: 68 475 35 66
E-mail: zsr@start.zgora.pl

Napisz do nas

Nasze sekcje

Projekt i realizacja strony internetowej dofinasowana ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.