Aktualności

Letnie Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w pływaniu
30.06.2023

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra w dniach 24-26 czerwca 2022 było organizatorem Letnich Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w pływaniu. W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie startowało 130 sportowców z całej Polski. Rywalizowali w 14 klasach startowych zarówno wśród kobiet i osobno wśród mężczyzn, wśród nich byli paraolimpijczycy.

Zielonogórski klub reprezentowało 8 sportowców, nie udało im się zdobyć medali, ale w klasyfikacji końcowej, gdzie brane były pod uwagę rezultaty 3 ch najlepszych konkurencji zajęli miejsca: Oliwia Mróz S-9 -V miejsce , w klasie S-5 Denis Włodyka- V m., Maciej Wtorkowski VI m. Marcin Janus VII m, Dawid Bieliński w S-6 –VII m , Gracjan Golimowski S-7-VII m., Kamil Orwat S-9 VIII m.. Michał Berlikowski- S-14 VIm (w dwóch konkurencjach p.k.).Dobrze zaprezentował się Vladislav Kyrpa z Ukrainy, który trenuje w naszym klubie od 4-ch miesięcy i reprezentował swój kraj podczas Mistrzostw. W klasie S-6 zajmował czołowe miejsca startując p.k. Zawody przebiegły w bardzo miłej i sportowej atmosferze, za co Organizator gorąco dziękuje wszystkim uczestnikom oraz całej ekipie sędziowskiej na czele z sędzią międzynarodowym- Markiem Grzywaczem, obsłudze technicznej, wspaniałym Wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i 3. Mistrzostwa komentował Krzysztof Głombowicz, który jako spiker zawodów jest niezastąpiony! Jego relacje podczas zawodów są niepowtarzalne, nie tylko dzięki posiadanej wiedzy o danej dyscyplinie sportowej, ale przede wszystkim zainteresowaniem samymi zawodnikami i życzliwością dla Ich osiągnięć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw Polski, mamy wielką nadzieję, że spotkamy się za rok.

Mistrzostwa zostały dofinansowane przez:
PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Zielona Góra, Lasy Państwowe, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", Ogrodnictwo Adam Mordel.

LINK DO GALERII FOTO

LINK DO TRANSMISJI I WYNIKÓW

FOTO: Adrian Stykowski – PZSN START, ZSR START Zielona Góra

Partnerzy

Kontakt z nami

Zrzeszenie Sportowo - Rehabilitacyjne
"START" Zielona Góra


ul. Urszuli 14
65-147 Zielona Góra

Tel.: 68 327 08 02
Tel.: 68 475 35 66
E-mail: zsr@start.zgora.pl

Napisz do nas

Nasze sekcje

Projekt i realizacja strony internetowej dofinasowana ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.