MEDALE PARAPŁYWACKICH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH
22.05.2023

Wspaniałe wieści dotarty do nas z Warszawy, gdzie w dniach 19-21 maja 2023r. rozegrane zostały Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. 7 osobowa reprezentacja ZSR START Zielona Góra przywozi 3 medale!!! W kategorii junior młodszy w łączonej klasie startowej S11-S14 złoty medal zdobył Dawid Ćwirko, a brązowy Nikodem Kierzkowski. W tej samej klasie 4 miejsce zajął najmłodszy Nasz zawodnik 9 letni Andrzej Dunajski. W łączonej klasie startowej S8-S9 brązowy medal zdobył Szymon Talaga, a 4 miejsce w klasie S7 zajął Mateusz Wiktor. Natomiast w kategorii junior w klasie startowej S8 Albert Adamczyk uplasował się na 4 miejscu, a nasz drugi debiutant Jakub Kakała w klasie startowej S14 zajął 5 miejsce. Wielkie brawa dla naszych najmłodszych sportowców, ogromne gratulacje i podziękowania dla rodziców i trenerów. Zaznaczyliśmy swoją obecność na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, czego efektem są prowadzone zajęcia w nowych sekcjach pływackich z dziećmi z projektów PFRON prowadzonych przez Polski Komitet Paralimpijski. Systematycznie powiększa się grupa pływaków w naszym klubie. Trzymamy dalej kciuki za zawodników, którzy już na najbliższy weekend w Gorzowie Wlkp. powalczą o medale w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. Drużynę seniorów wzmocni 2 juniorów – złoty medalista Dawid Ćwirko i Albert Adamczyk.