7 MEDALI STRZELCA ZIELONOGÓRSKIEGO „START-U”
09.05.2023

Rekordową ilość 7 medali (5 złotych i 2 srebrne) zdobył nasz zawodnik SZYMON SOWIŃSKI podczas międzynarodowych zawodów strzeleckich, które odbyły się w czasie długiego majowego weekendu w Hanowerze. Szymon był klasą dla siebie w konkurencjach pistoletowych, złote medale wywalczył w P3 -25m indywidualnie oraz z drużyną, na najwyższym stopniu podium stanął również w P4- na 50m, a z drużyną zaliczył srebrny medal w tej konkurencji. Srebrny medal zdobył również w P1-10m, a z drużyną złoty medal. Siódmy medal to złoto w drużynie w P5-10m, gdzie indywidualnie uplasował się na 10 miejscu. Medale drużynowe zdobywał wraz z kolegami z kadry: Kacprem Pierzyńskim, Sławkiem Okoniewskim oraz Filipem Rodzikiem. Szymon na początku sezonu wykazuje wysoką formę, o czym świadczą wysokie wyniki, jakie osiąga, w tym rekordy życiowe. Jest to doskonały prognostyk przed ważnymi imprezami, które odbędą się w tym roku; mistrzostwami Europy (Rotterdam sierpień) i mistrzostwami Świata (Lima-Peru, wrzesień). Nasz zawodnik każdym swoim startem udowadnia, że jest najlepszym zawodnikiem z niepełnosprawnością w konkurencjach pistoletowych, nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Warto wspomnieć, że już w zeszłym roku zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024. Serdeczne gratulacje dla Szymona oraz trenera Marka Maruchy. Trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy.