7 medali Mistrzostw Polski w tenisie stołowym
22.03.2022

W Gdańsku, w dniach 19-22 maja 2022r. podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym 6 osobowa reprezentacja naszego klubu zdobyła aż 7 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Nie zawiedli, jak zawsze reprezentanci Polski, w tym PIOTR GRUDZIEŃ w klasie 8-mej zdecydowanie wygrał wszystkie spotkania, zdobywając złoty medal. Taki sam krążek bez problemu zdobył w grze podwójnej wraz z IGOREM MISZTALEM w połączonych klasach 6-10. Igor wywalczył również złoto indywidualnie w klasie 10-tej. Czwarty złoty medal przypadł TOMKOWI JAKIMCZUKOWI , w grze podwójnej ze swoim partnerem paraolimpijskim z Tokio, Rafałem Czuperem („Start” Białystok). W połączonych klasach 2-5 Tomek musiał uznać wyższość tego samego kolegi w klasyfikacji indywidualnej kl.1-2, gdzie zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Medale brązowe zdobyli: TOMEK MIKA (klasa 6) oraz HUBERT MORUSIEWICZ w klasie 10-tej. Bez medalu wraca z Mistrzostw PATRYK GATNER, który w kasie 9 tej zajął miejsce 5-8 w kategorii juniorów kl.6-10 i 9 miejsce w klasie 9. Wspaniale zakończyli sezon nasi zawodnicy.

Dziękujemy i gratulujemy serdecznie. Trzymamy mocno kciuki za kadrowiczów, którzy w listopadzie rywalizować będą w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Hiszpanii.