Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Spartakiada Sportowa - Gościm18.10.2022
Tradycyjnie z początkiem jesieni Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra organizuje Spartakiadę Sportową dla osób niepełnosprawnych. Tegoroczna odbyła się w dniach 30.09. – 02.10.2022 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym im. prof. Wiktora Wegi w Gościmiu. W Spartakiadzie uczestniczyli zawodnicy niepełnosprawni, członkowie ZSR „Start" uczestniczący w systematycznych treningach swoich sekcji sportowych. W Gościmiu wszyscy mieli możliwość rywalizacji w dyscyplinach, nie uprawianych na co dzień.

W ramach Spartakiady przeprowadzone zostały zawody bocci, tenisa stołowego i strzelectwa sportowego. Zawodnicy uczestnicząc w sportowej rywalizacji doskonalili umiejętności, technikę, ogólną sprawność, podnosili swój sportowy poziom. Wspólny udział w Spartakiadzie był dla nich również wspaniałym czasem na wzajemne lepsze poznanie się, na integrację.

Spartakiada Sportowa dla osób niepełnosprawnych dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków PFRON poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
Powrót