Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

XIII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w BOCCI19.09.2022
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem XIII Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI. Zawody z udziałem 80 osób odbyły się w dniu 15 września 2022r. w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze. W uroczystym otwarciu uczestniczył Dyrektor Bogusław Sułkowski oraz Anna Sulima Jagiełowicz - gospodarze drzonkowskiego ośrodka zawsze chętnie goszczącego niepełnosprawnych sportowców.

Zawody przeprowadzone zostały w klasyfikacji zespołowej w dwóch grupach startowych:
Grupa I - zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, lub innymi schorzeniami w tym co najmniej 1 osoba siedząca na wózku inwalidzkim, Grupa II - zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób z lekką niepełnosprawnością.

Końcowa klasyfikacja XIII Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI

Grupa I:
I m - ZSR „Start” Zielona Góra – zespół II
II m - ZSR „Start” Zielona Góra – zespół I
III m – Autenticon Sława
IV m - Warsztaty Terapii Zajęciowej FUZJA - „Tęcza” Zielona Góra
V m - GZSN „Start” Gorzów Wlkp.
VI m – Zespól Szkól Ekologicznych Zielona Góra

Grupa III:
I m – Warsztaty Terapii Zajęciowej FUZJA - „Przystań” Zielona Góra
II m – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Parasol” Zielona Góra
III m – Środowiskowy Dom Samopomocy „Arkadia” Zielona Góra
IV m – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Lubsko
V m – Warsztaty Terapii Zajęciowej FUZJA - „Winnica” Zielona Góra
VI m – Szkoła Podstawowa nr 2 Nowa Sól

Zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI grupie I i II otrzymały puchary i dyplomy, natomiast zawodników zespołów, które zajęły miejsca I - III udekorowano medalami. Uroczystość dekoracji trofeami sportowymi oraz zamknięcia Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Bocci uświetnił swoją obecnością Jakub Piosik – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego -Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” od czternastu lat propaguje boccię w województwie Lubuskim organizując wiele turniejów. Dążymy do rywalizacji sportowej na coraz wyższym poziomie ale również podejmujemy działania, służące integracji środowiska osób niepełnosprawnych dzięki tej paraolimpijskiej dyscypliny sportu.
Powrót