Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Trzy złote medale Mistrzostw Polski w parakajakarstwie04.07.2022
W dniach 01-03 lipca 2022r. na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie wspólnie z Mistrzostwami Polski Seniorów w sprincie kajakowym dla osób pełnosprawnych. W zawodach udział wzięło dwoje paraolimpijczyków Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra podopieczni trenera Dawida Gluzy, w tym brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 – Kamila Kubas. Zawodnicy niepełnosprawni startowali w połączonych klasach schorzeń na dystansie 200m.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 3 złote medale. W konkurencjach indywidualnych oddzielnie kobiety i mężczyźni KL+VL-200m dwa złote medale zdobyli Kamila Kubas (czas 1:03,76s) i Mateusz Surwiło (czas 43,21s ).

Trzeci złoty krążek dołączył Mateusz Surwiło wspólnie z Dominiką Bok w kajakach turystycznych Para-Mix również na dystansie 200m.

Start w Mistrzostwach Polski potwierdził ich wysoki poziom, który mamy nadzieję zaowocuje medalami podczas Mistrzostw Świata i Europy, które odbędą się już w sierpniu w Kanadzie i Niemczech.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

Powrót