Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

2 MEDALE TENISISTÓW STOŁOWYCH W SŁOWENII17.05.2022
W dniach 12-14 maja 2022r., odbył się w Lasko - Slovenia Para Open, 40 punktowy turniej tenisa stołowego, jako jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Hiszpanii. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy PIOTR GRUDZIEŃ i IGOR MISZTAL, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka. W bardzo silnie obsadzonej klasie 8-mej Piotr Grudzień wywalczył SREBRNY medal! Pokonał wielu utytułowanych zawodników, czołówki rankingu światowego. Dopiero w finale uległ 1:3 Wiktorowi Didukhowi z Ukrainy, srebrnemu medaliście Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio 2020. Piotr zdobył również BRĄZOWY MEDAL wraz z Igorem Misztalem w grze deblowej, w połączonych klasach (8 i 10). Odnieśli zwycięstwa w grupie eliminacyjnej oraz w ćwierćfinale, dopiero w półfinale musieli uznać wyższość zawodników z Francji. Igor w grze indywidualnej (klasa 10) doszedł do ćwierćfinału, zajmując miejsce 5-8.

W zawodach uczestniczył również Tomasz Jakimczuk, który tym razem nie zdobył medalu. Najlepiej zaprezentował się w deblu wraz z Rafałem Czuperem (Start Białystok), w klasie 2, również dotarli do ćwierćfinału, przegrali tylko z Brazylią i zajęli miejsce 5-8. Zawodnicy z turnieju na turniej zdobywają swoje cenne punkty, które pozwalają im na zajmowanie coraz wyższych lokat w rankingu światowym.
Już w piątek walczyć będą o następne medale, tymczasem podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku. Dziękujemy i życzymy powodzenia!!!
Powrót