Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych03.11.2021
W dniach 30-31.10.2021r. w Łodzi odbył się Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych, w którym uczestniczyło 131 zawodników z 21 klubów wraz z zawodnikami kadry narodowej. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze reprezentowało pięciu zawodników, podopiecznych trenera Franciszka Zienkiewicza..

Zawodnicy uzyskiwali dobre rezultaty, poprawiali swoje rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach w klasyfikacji „open” bez podziału na grupy startowe.

Najkorzystniej zaprezentowała się Oliwia Mróz, która w konkurencji 50 m stylem klasycznym z wynikiem 0,58,2 zajęła siódme miejsce oraz na dystansie 200m stylem zmiennym z wynikiem 2,57,0 zajęła ósme miejsce. Kamil Orwat zajął ósme miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2,49,3.

Pozostali zawodnicy zaprezentowali się na poziomie swoich rekordów życiowych i tak:
Gracjan Golimowski : 50 m stylem dowolnym - 0,46,8; 100m stylem dowolnym- 1,39,8
Denis Włodyka : 50 m stylem dowolnym -1,04,8; 100 m grzbietem -2,25,4
Marcin Janus : 50 m stylem dowolnym -1,08,9; 100 m stylem dowolnym -2,35,6

Mityng pływacki był ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Szczecinie w dniach 04.07.11.2021r.