Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym05.10.2020
W dniach 01-04.10.2020r. w strzelnicach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze odbył się X Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencjach pneumatycznych, w którym brali udział zawodnicy z jednostek START w Polsce (Białystok, Szczecin, Gorzów Wlkp., Olsztyn, Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, Legia Warszawa, włącznie z zawodnikami kadry narodowej. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Reprezentacja Zielonogórskiego „START”-u, podopieczni trenera Marka Maruchy liczyła 8 osób, w której bezkonkurencyjny był Szymon Sowiński – paraolimpijczyk z Rio de Janeiro, który zwyciężył w obu konkurencjach: P1 - pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn – wynikiem – 551 kwalifikacje i 229,4 pkt.- finał, oraz P5 pistolet standard uzyskując wynik – 351pkt., a siódme miejsce w tej konkurencji zajął Włodzimierz Jurkowski. Drugie miejsce w konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc zajęła Ewa Zimnicka – 517,9pkt. , natomiast Katarzyna Lewandowska była trzecia w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny – 444pkt, finał 139,9, a czwarte miejsce zajęła Joanna Jakuć. Do podium niewiele brakło Janowi Ciborskiemu, który w konkurencji R1 – karabin pneumatyczny stojąc zajął piąte miejsce. Rekordem życiowym może pochwalić się Mariusz Szpakowicz, który uzyskując wynik w konkurencji R3 – karabin pneumatyczny leżąc 605,7pkt, zajął 10 miejsce. Pozostali zawodnicy „strzelali ze zmiennym szczęściem” zajmując lokaty poza finałową ósemką.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze, które było organizatorem Lubuskiego Pucharu, dołożyło wszelkich starań, aby zawody przebiegały na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o same starty zawodników jak również oprawę zawodów. Wszystkie finały przeprowadzono na tarczach elektronicznych – SIUS, identycznych jak podczas rozgrywania Igrzysk Paraolimpijskich czy Mistrzostw Świata, także zawodnicy mogli „poczuć smak” wielkiej imprezy.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !