Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Złoto i srebro prosto z Hiszpanii09.03.2020
W dniach 5-8 marca w hiszpańskim mieście Costa Brava odbył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych „Costa Brava Spanish Para Open 2020” będący kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich 2020. Był to bardzo ważny i wysoko punktowany turniej dla zawodników, którzy starają się o kwalifikacje na Igrzyska w Tokio 2020.

Wśród polskich reprezentantów nie mogło zabraknąć zawodników Zrzeszenia Sportowo- Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze w składzie: Tomasza Jakimczuka oraz Igora Misztala. Panowie również tym razem nas nie zawiedli, przywożąc do kraju 2 medale (złoto i srebro). Łącznie do Polski zawodnicy reprezentacji Polski w tenisie stołowym przywieźli 14 medali (5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych).

Tomasz Jakimczuk (klasa 2) podopieczny trenera Jacka Kaczmarka w grze drużynowej wraz ze swoim rodakiem Rafałem Czuperem („Start” Białystok) wywalczyli złoty medal, pokonując zawodników z Korei i Argentyny wynikiem 2:0 oraz Hiszpanii wynikiem 2:1, po raz kolejny stworzyli doskonały duet co udowodnili zdobytym złotym medalem.

Igor Misztal (klasa 10) wychowanek trenera Lucjana Błaszczyka w grze drużynowej w parze z Włochem Lorenzo Cordua zdobyli srebrny medal. Do medalu doprowadziły ich wygrane mecze z Holendrami 2:0 oraz Hiszpanami 2:0. W meczu finałowym musieli uznać wyższość pary francusko-rosyjskiej, przegrywając po zaciętej walce 1:2

W grze indywidualnej niestety tym razem ciężka walka o punkty i jak najwyższe miejsca w klasyfikacji zawodów nie do końca poszła z myślą naszych zawodników. Tomasz Jakimczuk w swojej klasie (gra na wózkach inwalidzkich) zajął miejsce 5-6 pokonując zawodnika z Hiszpanii 3:0. Natomiast Igor wywalczył miejsce 5-8, pokonując zawodników z Włoch 3:2 oraz Hiszpanii 3:0.

Zarówno wysokie osiągnięcia w grze grupowej jak i indywidualnej przybliżają Tomka oraz Igora do możliwości wzięcia udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020. Czego im serdecznie życzymy! Tymczasem bardzo mocno gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy w kolejnych turniejach.

Powrót