Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

4 medale tenisistów stołowych w Polish Para Open’202024.02.2020
W dniach 20-22 lutego 2020 roku w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym „Cetniewo” we Władysławowie odbył się międzynarodowy turniej kwalifikacyjny tenisa stołowego osób niepełnosprawnych – Polish Para Open 2020, ważny, punktowany turniej dla zawodników walczących o kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. W turnieju uczestniczyli wszyscy członkowie kadry narodowej ze Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra: Piotr Grudzień, Igor Misztal i Marcin Skrzynecki – podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka oraz Tomasz Jakimczuk, którego trenerem jest Jacek Kaczmarek. Nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli zdobywając we Władysławowie 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

Poza wszelką konkurencją był Piotr Grudzień (klasa 8), który w grach indywidualnych wygrał wszystkie swoje spotkania. W pojedynkach grupowych, 3:1 z Markiem Ledoux – BEL, 3:0 z Nicklasem Westerbergerem – SWE, 3:0 z Kristofferem Ahnfeldtem – DEN. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Thomasa Bouvais – FRA, w półfinale wygrał 3:1 z Richardem Csejteyem – SVK. W finale pewnie pokonał Brytyjczyka Billego Shiltona 3:0 zdobywając złoty medal.

Drugi złoty medal wywalczył Tomasz Jakimczuk (klasa 1-2, gra na wózkach inwalidzkich) w grze drużynowej z Włochem Frederico Crosara. Pokonali oni zespół z Korei1 2:1, z Korei2 2:0, ulegli jedynie zespołowi z Czech 0:2. Nie przeszkodziło im to natomiast w zajęciu najwyższego miejsca na podium. Tomasz Jakimczuk zdobył również brązowy medal w grze indywidualnej w klasie 2, który w fazie grupowej pokonał 3:0 Federico Crosara – ITA oraz 3:2 Jeona, Sang Gu – KOR, uległ jedynie Jiriemu Suchankowi – CZE 1:3. Po wyjściu z grupy w półfinale zmierzył się z zawodnikiem Bustamante Flores Luisem – CHI, ulegając 1:3.

Srebrny medal w grze indywidualnej zdobył Igor Misztal (klasa 10), który z grupy wyszedł na pierwszym miejscu wygrywając wszystkie pojedynki stosunkiem 3:0 z Pavlem Lukyanovem – RUS oraz Alexandrosem Diakoumakosem – GRE. Półfinał jak i finał to bardzo zacięte pojedynki, gdzie najpierw 3:2 pokonany został Luka Bakic – MNE, jednakże w finale Igor uległ 2:3 Gillesowi De la Bourdannaye – FRA.
Marcin Skrzynecki w klasie 8, wyszedł z grupy na drugim miejscu by spotkać się w ćwierćfinale z Richardem Csejteyem, z którym uległ po wyczerpującym pojedynku 2:3, zajmując ostatecznie miejsce 5-8.

Te dobre wyniki naszych kadrowiczów pozwolą Im plasować się coraz wyżej w rankingu światowym, co znacząco przybliża Ich do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020.

Mocno Im tego życzymy. Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za udział w następnych turniejach.

Zdjęcia : PZTS, Bogdan Pasek