Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Grali bocciści zielonogórskiego Startu31.10.2019
Co łączy boccię i piłkę ręczną? W Głogowie miejscem rozgrywek podczas III Eliminacji do Mistrzostw Polski w bocci była arena, w której na co dzień grają piłkarze ręczni Superligi KS SPR Chrobry Głogów. Znakomicie spisała się reprezentacja ZSR Start Zielona Góra, których trenerami są Łukasz Tarnawski i Marta Kurzawska. W I lidze świetnie wypadła Klaudia Najbor z asystentem sportowym Pawłem Tylem (BC3) zajmując drugie miejsce. W finale przegrała z „jedynką” rankingową Damianem Iskrzyckim (Start Bielsko Biała). W kategorii BC2 dobrze spisała się Anna Gruchot, która zajęła czwarte miejsce. W II lidze zwycięzcą kategorii BC3 został Tomasz Niparko z asystentką sportową Natalią Kulus. Tomek po rocznej przerwie powraca do I ligi i w sezonie 2020 będzie mierzyć się z najlepszymi boccistami w Polsce. Milena Oleksińska (BC5) była trzecia. Na uwagę zasługuję fenomenalna gra Mileny, która w ostatnim czasie zrobiła duży progres, a to za sprawą systematycznych treningów, obozów i nieustępliwego charakteru. Ostatnim przystankiem tegorocznej Polskiej Ligi Bocci będzie Kraków, gdzie w dniach 14-17.11.2019 odbędą się Mistrzostwa Polski w bocci.

Wszystkim Serdecznie gratulujemy wyników.