Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

IX Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym08.10.2019
W dniach 04-06.10.2019r. w strzelnicach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze odbył się IX Ogólnopolski Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w konkurencjach pneumatycznych, w którym brali udział zawodnicy z jednostek START w Polsce (Białystok, Szczecin, Gorzów Wlkp., Olsztyn, Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, Legia Warszawa, włącznie z zawodnikami kadry narodowej. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu, Zarządu Województwa Lubuskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz PGE Energia Ciepła S.A. Ceremonię otwarcia uświetniły swoją obecnością: Dorota Czerwińska, Małgorzata Michalska - przedstawicielki Lubuskiego Oddziału PFRON w towarzystwie Prezes Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START – Danuty Tarnawskiej.

Podczas ceremonii zakończenia specjalny Puchar ufundowany przez PGE Energię Ciepła został wręczony przez Andrzeja Jeduta, wiceprezesa należącej do PGE Energia Ciepła Elektrociepłowni Zielona Góra najlepszemu uczestnikowi sportowych zawodów Szymonowi Sowińskiemu START Zielona Góra – podopieczny trenera Marka Maruchy, który zajął dwa pierwsze miejsca w konkurencjach pistoletowych P1 i P5, a wynik w konkurencji P5 – 362 pkt jest tylko o 10 punktów niższy od rekordu Świata.

Miejsca medalowe poszczególnych konkurencji:

P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. Mężczyzn
1 miejsce – Szymon Sowiński – START Zielona Góra
2 miejsce – Sławomir Okoniewski – START Szczecin
3 miejsce – Sławomir Piszczoła – START Szczecin

P2 – pistolet pneumatyczny 60 strz. kobiet
1 miejsce – Agnieszka Pytel – START Białystok
2 miejsce – Agnieszka Grzelak – START Szczecin
3 miejsce – Beata Andruszkiewicz – START Szczecin

P5 – pistolet pneumatyczny 40 szt. standard - open
1 miejsce – Szymon Sowiński – START Zielona Góra
2 miejsce – Sławomir Okoniewski – START Szczecin
3 miejsce – Kacper Pierzyński – START Gorzów Wlkp.

R3 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc – open SH1
1 miejsce – Janusz Florek – START Olsztyn
2 miejsce – Jolanta Szulc – START Szczecin
3 miejsce – Waldemar Andruszkiewicz – START Szczecin

R5 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc – open SH2
1 miejsce – Marta Szwed – START Gorzów Wlkp.
2 miejsce – Bartłomiej Horbacz – START Gorzów Wlkp.
3 miejsce – Stanisław Krzystyniak – START Szczecin

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze, które było organizatorem Lubuskiego Pucharu, dołożyło wszelkich starań, aby zawody przebiegały na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o same starty zawodników jak również oprawę zawodów. Wszystkie finały przeprowadzono na tarczach elektronicznych – SIUS, identycznych jak podczas rozgrywania Igrzysk Paraolimpijskich czy Mistrzostw Świata, także zawodnicy mogli „poczuć smak” wielkiej imprezy.

Dla reprezentacji kraju, w której m.in. jest zawodnik zielonogórskiego START-u - Szymon SOWIŃSKI był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Sydney w Australii – 09-20.10.2019r.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów !
Powrót