Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w tenisie stołowym27.09.2019
Do bardzo sympatycznego spotkania doszło w dniu 26 września br w siedzibie Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” w Zielonej Górze. Gościliśmy medalistów Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym- Helsinborg 16-21 września 2019 oraz Ich trenerów. Warto wspomnieć, że reprezentacja Polski wygrała punktację medalową zdobywając 18 medali i zaznaczyła swoją dominację w Europie w tej dyscyplinie sportowej.

Zawodnicy naszego klubu odnieśli bardzo spektakularny sukces zdobywając ogółem aż 5 medali. Miłą niespodziankę sprawił IGOR MISZTAL, który zdobył dwa medale w klasie 10-tej, złoty medal drużynowo z Patrykiem Chojnowskim (Start Szczecin) oraz brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej. Dwa medale zdobył również nasz utytułowany zawodnik PIOTR GRUDZIEŃ w klasie 8-mej, najbardziej licznej, zdobył brązowy medal indywidualnie oraz wraz z kolegą klubowym MARCINEM SKRZYNECKIM wywalczyli również brązowy medal w turnieju drużynowym.

Trenerem zawodników jest Lucjan Błaszczyk. Również brązowy medal zdobyty po bardzo zaciętej walce trafił do podopiecznego trenera Jacka Kaczmarka : TOMASZA JAKIMCZUKA (klasa 1-2) w turnieju drużynowym z Rafałem Czuperem (Start Białystok). Podziękowaniom nie było końca. To były ważne dla Nich zawody, wszyscy zdobywali swoje ważne punkty , które pozwalają na zajęcie lepszej pozycji w rankingu światowym i przybliżające naszych zawodników do Igrzysk Paraolimpijskich -Tokio 2020. Gratulujemy serdecznie i życzymy zawodnikom i trenerom dalszych wspaniałych sukcesów.