Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Medale tenisistów stołowych w Czechach10.09.2019
W dniach 6-8 września 2019 w Ostrawie odbył się międzynarodowy klasyfikacyjny turniej tenisa stołowego niepełnosprawnych Para Czech Open. Udział wzięli zawodnicy kadry Polski, w tym zawodnicy ZSR „Start” Zielona Góra: Piotr Grudzień, Igor Misztal i Marcin Skrzynecki. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Helsinborgu (Szwecja) już wkrótce, 16-21 września 2019. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając medale: IGOR MISZTAL w klasie 10-tej wywalczył srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej. Po wyjściu z grupy eliminacyjnej na drugim miejscu, pokonał Ivana Karabca (Czechy) 3:2 oraz Patryka Chojnowskiego 3:0. W finale po bardzo zaciętym pojedynku uznał wyższość zawodnika z Indonezji Davida Jakobsa, przegrywając 2:3.

Również w grze singlowej medal brązowy zdobył MARCIN SKRZYNECKI, w najbardziej licznej klasie startowej 8-mej (startowało 30 zawodników). Marcin zwyciężył w grupie eliminacyjnej, następnie pokonał zawodników: Malika Abdulaha (Indonezja) 3:0 oraz Richarda Csejteya (Słowacja) 3:2. W półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy Billowi Shilton(Wielka Brytania)1:3.

Dobrze zaprezentował się również w tej samej klasie PIOTR GRUDZIEŃ, wygrał grupę eliminacyjną, następnie pokonał 3:0 Axela Jensena ze Szwecji, w ćwierćfinale po emocjonującym pojedynku uległ w ćwierćfinale Francuzowi Clementowi Berthier 2:3, zajmując miejsce 5-8 w turnieju.

Nasi utytułowani zawodnicy Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień w swojej koronnej konkurencji: w grze zespołowej zdobyli brązowy medal. Wygrali grupę eliminacyjną, w ćwierćfinale pokonali 2:0 zespół Norwegii, a w półfinale przegrali 1:2 z reprezentacją Belgii.

Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy mocno kciuki za udział w Mistrzostwach Europy, w których zdobywać będą swoje bardzo ważne punkty rankingowe, przybliżające Ich do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokyo ’2020.